עיצוב בצבע

קשה לדמיין כיצד היו נראים חיינו ללא צבע. הצבעים משפיעים על תחושותינו, מעבירים מסרים ומרעננים את מראה החלל. עיצוב חדרים בעזרת צבע נחשב לפיתרון המהיר היעיל והמשתלם ביותר.
כיום קיימים בשוק שפע של חומרים ולעיתים קשה לדעת מה השימוש הנכון בהם. חברות הצבע מציעות כיום אתרי אינטרנט עם מידע רב, מרכזי מידע גדולים, וכן קורסים והדגמות לטכניקות צביעה שונות. במרכזי המידע ניתן גם לבחון באופן מעשי את החומרים והאפקטים השונים, מה שמקל מאוד על הבחירה הנכונה. בכל מקרה מומלץ לרכוש פחית קטנה של צבע ולצבוע שטח קטן כדי לראות כיצד מתקבל הצבע עם התאורה והחזרי הצבעים של האלמנטים הנוספים בחלל.
המוצרים החדשים בשוק מאפשרים להלביש את הקירות בחומרים דמויי טקסטיל- קיר במראה ז'מש, במראה משי או מראה קטיפתי, שהם המילה האחרונה בתחום עיצוב הבית.
צבעים ידידותיים לסביבה הם צבעים על בסיס מים, המבוססים על חומרים טבעיים, שאינם מדיפים ריחות וחומרים רעילים. ישנם סוגים שונים של צבעים לצביעת חומרים שונים כגון קירות, עץ ומתכת. עיקר השימוש בהם הוא לחדרי ילדים.
על מנת ליצור אשליה של תקרה גבוהה – יש לצבוע את התקרה בגוון בהיר ומחזיר אור יותר מאשר הגוון הכללי.
על מנת ליצור אשליה של תקרה נמוכה- יש לצבוע את בגוון הכהה יותר מהגוון הכללי. דבר זה מתאים, למשל, לחדר ילדים, בו נעים יותר לילדים לחוש שהם נמצאים בחלל עוטף ורך יותר.
שימוש בשבלונות- אותן ניתן לקנות או ליצור לבד, אותן ניתן לצבוע ע"י טפיחות ספוג. הצביעה יכולה להעשות בגוון הקרוב לגוון הקיר ליצירת מראה עדין, או בכל גוון אחר.
דיסטרסינג – טכניקת צביעה שמטרתה ליצור פריט שנראה מיושן. בטכניקה זו צובעים שכבה אחת של צבע, מטפטפים שעווה במקומות נבחרים ולאחר מכן צובעים שכבה שניה של צבע. ומשייפים ליצירת מראה ה"שאבי שיק" המבוקש.
התאמת הצבעים אינה דבר פשוט, חשוב לקחת בחשבון את גוון האלמנטים הנמצאים בחלל, את גוון הריצוף ואת מערך הצבעים הכולל של הבית או החלל. אנשים רבים מפחדים משימוש בצבעים עזים וטקסטרות בעיצוב הבית, אך שילוב נכון של אלמטים יכול לייצר חללים מרשימים ויחודיים. עיצוב חדרים בו נעשה שימוש נכון בצבע משדרג את החלל ויוצר ענין. קלות היישום והעלות הנמוכה מאפשרים לשנות את העיצוב מידי כמה שנים, לרענן ולחדש את עיצוב הבית.

חזרה