nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image
חזרה

בית בהרצליה

הבית בהרצליה משתרע על 200 מ"ר בשתי קומות. מצבו ההתחלתי דרש שיפוץ מקיף. הבית היה חשוך מאוד, הרצפה מיושנת, חדרי רחצה לא פונקציונלים ותכנון פנימי שלא ממקסם את האפשרויות הטמונות בו. האתגר העיקרי היה לעמוד בתקציב מהודק מאוד ועם זאת לטפל בבעיות המרכזיות.

הכנת תוכנית אדריכלית לבית פרטי, היא השלב הראשון בתכנון בית חדש או שיפוץ. התכנית כוללת בתוכה את הפרוגרמה שנערכה ביחד עם הלקוחות ומתרגמת אותה לתכנון אדריכלי. התכנית לבית זה כללה את הפיכתו של החלל הציבורי בקומת הקרקע לחלל פתוח, שינוי הכניסה הראשית לבית, הגדלת החלונות בקומת הקרקע ופתיחת חלונות חדשים והחלפת הריצוף הקיים בריצוף חדש מסוג גרנית פורצלן. בקומת המגורים תוכננו חדרי הרחצה מחדש הם הורחבו על חשבון חדרי השינה כדי ליצירת רווחה. החלונות והריצוף הוחלפו, ובחדר הגג נפתחו פתחים חדשים להכנסת אור נוסף וליצירת אוורור פסיבי בחודשי הקיץ.

שאר התקציב הוקדש לרכישת גופי תאורה וחידוש המטבח שכלל צביעה מחדש של הדלתות הקיימות והחלפת הידיות.
בכניסה החדשה לבית הותקנה ויטרינת ברזל דקורטיבית וכן תוכנן מתלה למעילים ותיקים ממדבקת קיר עליה ניתלו מתלים. שולחן המטבח ושידת הטליוזיה תוכננו מלוחות עץ OSB כדי ליצור מראה תעשיתי לא מהוקצע ולהוזיל את עלותם.
הקו המנחה בתכנון התקציב הקדיש את עיקרו לסידור מחדש של החלל, חידוש התשתיות, והגדלת הפתחים, מתוך מחשבה שאלו הדברים החשובים, שבעתיד ותוך כדי מגורים בבית יהיה קשה לבצעם.